Czym się kierować dokonując wyboru sukni ślubnej?


Wybór sukni ślubnej to jedno z większych wyzwań, przed którym staje przyszła panna młoda. Zakupiona kreacja powinna dobrze wyglądać, ale też dawać poczucie komfortu w trakcie ceremonii zamążpójścia. Zastanawiasz się nad doborem sukni? Nie wiesz, na co zwracać uwagę, przeglądając oferty salonów i studiów mody? Zachęcamy do lektury poradnika, w którym sprawdzisz, jak znaleźć suknię skrojoną do Twych potrzeb i oczekiwań.

Znajdź własny styl

Internet i katalogi są przesycone sugestiami dotyczącymi tego, jak powinna wyglądać idealna suknia ślubna. Powinnaś zdawać sobie sprawę, że pojęcie ideału nie istnieje. Poszukując sukni warto kierować się sugestiami, ale też poczuciem estetyki i zdrowym rozsądkiem. Nie wszystko, co wygląda dobrze na zdjęciach, prezentuje się tak samo w rzeczywistości. Raczej nie przesadzaj ze zdobieniami – o wiele rozważniej postąpisz, decydując się na rozwiązania z jednym, acz wyrazistym detalem. Oczywiście o odbiorze estetycznym sukni decyduje wiele subiektywnych czynników, w tym Twoja osobowość i temperament. Jeżeli lepiej poczujesz się w nieco ekstrawaganckiej kreacji, nic nie stoi na przeszkodzie, byś po nią właśnie sięgnęła.

Dopasuj do sylwetki

Suknie ślubne są dostępne w wielu fasonach. Niestety, czasem upatrzony model nie pasuje do sylwetki – wówczas lepiej pogodzić się z faktami. Zakładanie przyciasnej, niedopasowanej sukni – krępującej ruchy, uciskającej i sprawiającej ból – przyczyni się do wielogodzinnego dyskomfortu, który w dniu wesela jest czymś absolutnie niepożądanym. Słusznie uczynisz, otwierając się na różne fasony. Klasyczny, prosty, empire, princessa, syrena, litera A – to tylko wybrane przykłady. Przy odrobinie starań i wsparciu fachowców każda panna młoda znajdzie tę jedyną kreację, w której będzie się czuć i wyglądać niczym prawdziwa księżniczka.

Skorzystaj z rad fachowców

Specjaliści z salonów mody ślubnej służą wsparciem i pomocą. Ostrożnie wybierz miejsce, w którym chcesz dokonać zakupu – nie kieruj się zniżkami i promocjami, gdyż nie zawsze są wyznacznikiem jakości. Sprawdź, które firmy cieszą się dobrymi opiniami – zobacz, co ma do zaoferowania dany lokal oraz zarezerwuj czas na przymiarki. Użyteczne mogą okazać się informacje na stronach internetowych. Doskonały przykład stanowi strona warszawskiego studia LE FROU-FROU, projektującego szyte na miarę suknie ślubne i wieczorowe. Stworzenie sukni na zamówienie pozwala uniknąć stresów związanych z wyborem kreacji. Powierzając usługę specjalistom zyskasz pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z życzeniem – z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o detale. W takiej sukni pewnym krokiem przystąpisz do ołtarza i spędzisz niezapomniany czas na weselu. A to przecież najważniejsze!

śr. ocena 5 / głosów 1