Jak dobrać biżuterię do sukienki wieczorowej?


Nie brakuje kobiet, które mają twardy orzech do zgryzienia związany z tym aspektem. Co zatem wziąć pod uwagę, aby finalna stylizacja była spójna? Jeśli interesuje Was ta tematyka, to naprawdę warto przeczytać dzisiejszy artykuł.

Jakie są najważniejsze zasady? Jeśli posiadacie bogato zdobione sukienki wieczorowe, to wtedy biżuteria powinna stanowić tylko skromny dodatek… Pamiętajcie, że zbyt duża liczba elementów nie będzie wyglądała ale dobrze. Taka stylizacja wywoła efekt odwrotny od zamierzonego. W osobie, a które zamierzają zdecydować się na skromniejsze sukienki wieczorowe mogą pozwolić sobie zatem na największą ilością dodatków e.pl wtedy biżuteria może być bowiem zastosowana w większej ilości. Wówczas nie popełnicie żadnej modowej wpadki.

Co jeszcze warto uwzględnić? Między innymi jest to kwestia związana z doborem koloru. Najlepiej decydować się na sukienki wieczorowe, które będą idealnie komponowały się z zastosowaną biżuterią. Pamiętajcie jednak, że w tym aspekcie obowiązuje generalnie zasada kontrastu. Jeśli zatem interesuje Was biżuteria w jasnym kolorze, to wtedy spokojnie możecie zdecydować się na ciemną sukienkę. Analogicznie działa to w drugą stronę. Jasne sukienki wieczorowe najlepiej komponują się bowiem z ciemniejszą biżuterią. Są osoby, które wybierają wszystko mniej więcej w jednej kolorystyce. Niestety, wtedy cała stylizacja będzie dość monotonna i jednostajna. Jakie elementy są zaś najbardziej uniwersalne? Trzeba podkreślić, że klasyczna biżuteria, czyli złoto i srebro dobrze pasuje do sukienek w wyrazistych kolorach, a także do tak zwanej „małej czarnej”. Jeśli zatem macie wątpliwości dotyczące wyboru, to możecie zdecydować się na takie bezpieczne rozwiązanie.

Osobną kwestię stanowi dobór biżuterii do dekoltu sukienki. Jak należy wszystko dobierać? Sukienki wieczorowe z gładkim dekoltem świetnie komponują się na przykład z ozdobnymi naszyjnikami lub długimi wisiorkami. Jeśli chodzi o elementy z dekoltem otwartym, który odsłania ramiona, to możecie zdecydować się na krótkie naszyjniki albo długie kolczyki, które bardzo elegancko podkreślą Wasze ramiona. Co wybrać do sukienek ze spiczastym dekoltem? W tym aspekcie najlepiej będą pasowały delikatne łańcuszki czy naszyjniki w kształcie litery v.

śr. ocena 5 / głosów 2