Pędzle do makijażu przepisem na bezbłędny makijaż


Perfekcyjny makijaż jest prawdziwą sztuką, która niektórym sprawia wiele trudności. Niezależnie od naszego doświadczenia i stopnia zaawansowania w wykonywaniu makijażu bez odpowiednich kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych nie osiągniemy oczekiwanego efektu. Dobór odpowiednich kosmetyków to jedno, sekret tkwi również w doborze właściwych pędzli do makijażu.

pedzle do makijazu

Laikowi trudno jest podjąć decyzję zakupową, podczas gdy półki sklepów uginają się pod ciężarem małych i dużych pędzli. Zestawy zawierają mnóstwo pędzli o różnych kształtach. Czy wszystkie są potrzebne do Twojego makijażu? Bez których pędzli nie obędzie się żaden makijaż, a które mogą go udoskonalić? Poniżej podpowiadamy, jakie pędzle powinny zawitać na dobre w Twojej kosmetyczce.

Profesjonalne akcesoria podpatrzone u profesjonalistów

Wizyta u kosmetyczki może nam postawić nie lada wyzwanie – ogromna paleta pędzli zawsze pod ręką, zawieszona na ubraniach, może przerazić – czy aż tyle pędzli jest koniecznych? Oczywiście profesjonalne makijażystki znają wiele technik, które nie są potrzebne nam na co dzień. Uspokajamy: nie wszystkie odmiany pędzli są nam niezbędne. Jak zatem wyposażyć swoją kosmetyczkę?

Jak prawidłowo nałożyć podkład?

Większość z pań do nakładania podkładu używa… swoich palców! Rzeczywiście to bardzo minimalistyczna i wygodna metoda, jednak wystarczy raz spróbować innej techniki, aby zauważyć kolosalną różnicę! Przede wszystkim nakładanie fluidu palcami naraża nas na najczęstsze niebezpieczeństwo nakładania kosmetyku w nadmiarowych ilościach. Cały fluid nałożony na oko na dłoń wcieramy w skórę. Przed tym zagrożeniem chroni nas doskonale właśnie specjalny pędzel do nakładania podkładu. Nadmiarowa ilość produktu pozostaje na pędzlu, pędzel jest precyzyjny i pozwala dostać się do każdej partii twarzy. Co więcej, idealnym zamiennikiem pędzla do podkładu jest specjalna szczotka lub beauty blender – za ich pomocą nasz makijaż będzie nieskazitelny i fotograficzny. Takiego efektu nie uzyskamy żadną inna metodą, a przecież podkład jest bazą całego makijażu.

Stemplowanie pudru tylko za pomocą pędzla!

Tajemnica prawidłowego nakładania pudru kryje się w odpowiednim wtłaczaniu go w skórę. O ile puszki i gąbeczki nabierają niekontrolowane ilości produktu i nierównomiernie nakładają kosmetyk, o tyle puder pozwala dotrzeć pudrowi w tych samych ilościach do wszystkich partii twarzy. Pędzel sprytnie usuwa nadmiar kosmetyku i daje efekt naturalnego wykończenia. Najlepiej, jeśli nie rozcieramy mocno pudru, ale delikatnie go stemplujemy – unikniemy w ten sposób efekt maski i zapewnimy skórze idealne krycie.

Warunek użycia różu i bronzera

Róż, który nakładamy w niewielkich ilościach, pełni bardzo znaczącą funkcję. Nieodpowiednio nałożony zepsuje wszystkie wcześniejsze starania i precyzyjny makijaż. Należy kierować się umiarem i precyzją, a w tym znów niezastąpiony jest pędzel. Aplikowanie różu pędzlem przeznaczonym do tego celu pozwala nadać skórze promiennego wyglądu, świeżości, a także doskonale wymodeluje buzię.

Drobne pędzelki do wielkich zadań

Najbardziej podkreślanymi partiami twarzy są oczy i usta. Nie da się właściwie nałożyć cienia na powieki bez użycia pędzla, nie da się podkreślić brwi bez precyzyjnego pędzelka, nie da się wreszcie nałożyć płynnego eyelinera bez specjalnie ściętego pędzla, wreszcie nie da się uwydatnić ust bez pędzelka do szminki. Te małe pędzelki muszą zagościć na dobre w Twojej kosmetyczce, aby ułatwić i umożliwić wręcz codzienny makijaż.

śr. ocena 4 / głosów 6