Kwas hialuronowy. Właściwości i działanie


Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym, naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Największe jego skupisko występuje w skórze, a jego zasadniczą funkcją jest utrzymywanie protein strukturalnych; kolagenu oraz elastyny, sprawiających, że skóra jest napięta, elastyczna oraz sprężysta. Jakie są jego właściwości i działanie? Przekonaj się, czytając nasz krótki artykuł.

Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem kosmetyków nawilżających, kremów, maseczek, balsamów do ciała czy toników. Służy do wypełniania zmarszczek oraz modelowania konturów twarzy. Jego stosowanie w medycynie estetycznej jest całkowicie bezpieczne i korzystne dla organizmu. Jakie są jego właściwości i działanie?

Właściwości

Kwas hialuronowy nawilża i nawadnia skórę. Ponadto pełni w organizmie funkcje budulcowe oraz wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. Jest składnikiem ścian naczyń krwionośnych i mazi stawowej. Tam odpowiada za ochronę przed urazami mechanicznymi oraz pomaga w dystrybucji potrzebnych składników odżywczych do kostki. Występuje także w ciele szklistym oka.

Podstawową właściwością kwasu hialuronowego jest higroskopijność i zdolność do bardzo skutecznego wiązania wody.

Efekty

Kosmetyki, posiadające w swoim składzie kwas hialuronowy mają niezmiernie korzystne działanie. Przede wszystkim spłycają linię zmarszczek i wygładzają powierzchnię skóry, jednocześnie poprawiając jej elastyczność. Nawilżają cerę i redukują cienie pod oczami. Odżywiają skórę, przyśpieszają jej procesy regeneracyjne oraz wpływają na ogólną poprawę kondycji skóry.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Ze względu na swoje właściwości i działanie kwas hialuronowy jest szeroko wykorzystywany w zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej. Jednym z nich jest oferowana przez Prywatną Praktykę Lekarską Estetica wolumetria twarzy, czyli modelowanie policzków. Dużej gęstości kwas hialuronowy zostaje wprowadzony w głąb tkanek w okolicach kości jarzmowych, za pomocą kaniuli. Wypełniacz ma na celu zwiększenie objętości tkanek miękkich i zastąpienie tłuszczu w miejscach, gdzie najbardziej go brakuje.

Modelowanie policzków kwasem hialuronowym daje efekt dyskretnego wygładzenia skóry twarzy, będąc wyjątkowo pomocne w usuwaniu zmarszczek.  Zabieg polecany jest zwłaszcza pacjentkom dojrzałym, które wraz z wiekiem tracą część substancji, odpowiedzialnych za nawilżenie skóry, jej jędrność, gęstość i elastyczność.

śr. ocena 5 / głosów 5