Liposukcja laserowa – kilka powodów, dla których warto się jej poddać, mając do czynienia z miejscową otyłością


Jeszcze do niedawna wydawało się, że zabieg liposukcji zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla osób, które mają do czynienia z widoczną nadwagą lub otyłością. Ze względu na wysoką inwazyjność tego zabiegu i ryzyko powikłań, liposukcja nie należała też do często polecanych przez lekarzy zabiegów. Nowoczesne metody liposukcji, tak jak właśnie liposukcja laserowa, pozwalają jednak na przeprowadzanie tego zabiegu w znacznie mniej inwazyjny i bezpieczniejszy sposób, dzięki czemu mogą mu się poddać również osoby, mające do czynienia z niewielką otyłością miejscową. Dlaczego warto wykonać liposukcję laserową? Oto kilka powodów, które przekonają Cię do przeprowadzenia tego zabiegu!

Skuteczne odchudzanie

Liposukcja laserowa to doskonała metoda redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, kiedy nie możemy się jej pozbyć przy pomocy tradycyjnych metod odchudzania, to znaczy diety i ćwiczeń fizycznych. W takim właśnie celu bardzo często korzystają z niej osoby, które nie mogą poradzić sobie z tłuszczykiem zlokalizowanym na brzuchu, biodrach, w okolicach pośladków (tzw. bryczesy), łydek czy nawet kolan. Przy pomocy liposukcji laserowej możemy wymodelować kształty swojego ciała, nie spędzając przy tym wielu godzin na siłowni czy planowaniu odpowiednich posiłków. Oczywiście, liposukcja nie jest alternatywną metodą odchudzania. Sprawdzi się najlepiej u osób, które pomimo ćwiczeń i zdrowego odżywiania nie są w stanie zgubić zbędnych kilogramów z wybranych obszarów ciała.

Mało inwazyjny przebieg liposukcji

Jak potwierdzają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, wykonujący liposukcję laserową przy pomocy innowacyjnego systemu LipoLife 3G, współcześnie zabieg odsysania tłuszczu charakteryzuje się minimalną inwazyjnością, a tym samym wyższym bezpieczeństwem dla pacjenta. Specjalista musi wykonać jedynie niewielkie nacięcia na skórze, w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem. Co również bardzo ważne, zabieg nie wymaga hospitalizacji i nie naraża pacjenta na długi oraz uciążliwy okres rekonwalescencji. Liposukcja wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym, w związku z czym pacjent nie odczuwa podczas zabiegu nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry

Tym, co wyróżnia liposukcję laserową na tle innych metod odsysania tłuszczu, jest ujędrnianie skóry podczas modelowania sylwetki. Światło laserowe prowadzi nie tylko do destrukcji komórek tłuszczowych, lecz także obkurczania skóry, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać kompleksowe efekty poprawy wyglądu ciała. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które mają do czynienia z większym nadmiarem tkanki tłuszczowej – nie muszą obawiać się o nadmiar wiszącej skóry po zabiegu odsysania tłuszczu.

Trwałe i szybkie efekty odsysania tłuszczu

Ogromną zaletą liposukcji laserowej jest to, że przynosi trwałe i bardzo szybkie efekty wymodelowania sylwetki. Pierwsze rezultaty będą widoczne bezpośrednio po zakończonej procedurze zabiegowej, zaś wraz z biegiem czasu będą się one pogłębiać i umacniać. Warto też zaznaczyć, że komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte z wybranego obszaru ciała, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się, że efekty znikną po kilku miesiącach.

Tkanka tłuszczowa do ponownego wykorzystania

Tłuszcz odessany przy pomocy metody laserowej zachowuje wszystkie swoje właściwości, dzięki czemu może zostać ponownie wykorzystany przy zabiegu lipotransferu. Do czego można wykorzystać swój tłuszcz? Pacjenci najczęściej decydują się na powiększenie tłuszczem piersi lub pośladków, a także wypełnianie takich obszarów twarzy, jak policzki. Własna tkanka tłuszczow jest też idealnym materiałem wypełniającym blizny potrądzikowe czy ubytki i zmarszczenia na skórze dłoni.

Więcej informacji na temat liposukcji laserowej znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/zabieg/lipolife-3g-kompleksowy-system-liposukcji-laserowej/

śr. ocena 5 / głosów 1