Na czym polega eletroepilacja?


Problem nadmiernego owłosienia dotyczy wielu kobiet. Szczególnie problematyczne są włoski grube i ciemne występujące na twarzy w okolicach brody czy tworzące mało estetyczny wąsik, włosy na nogach ,bikini czy ramionach również nie dodają uroku. Obecnie panie mają do dyspozycji wiele metod usuwania niechcianego owłosienia, większość z nich jednak nie daje trwałych rezultatów i nie zawsze jest skuteczna. Inaczej jest w przypadku elektrolizy.

depilacja-laserowa

Czym jest elektroepliacja?

Depilacja i epilacja to pojęcia podobne, często stosowane zamiennie lecz w rzeczywistości oznaczające co innego. Depilacją nazywamy zabiegi tymczasowego usuwania owłosienia, np. poprzez golenie wyrastających ponad powierzchnię skóry włosków bądź wyrywanie ich przy pomocy wosku. Do epilacji zaliczamy z kolei różnego rodzaju profesjonalnej zabiegi, których zadaniem jest długotrwałe usunięcie owłosienia poprzez uszkodzenie mieszka włosowego. Elektroepilacja,( elektroepilacja) jest jednym z takich zabiegów. Jest to jedyna metoda, która do niszczenia mieszków używa prądu i co więcej jedyna dostępna na rynku metoda, dająca trwałe rezultaty i możliwa do stosowania u każdego pacjenta.

Na czym polega zabieg?

Elektroepilacja to skomplikowany zabieg, którego skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie wymaga bardzo dużej wiedzy na temat funkcjonowania organizmu człowieka oraz doświadczenia – dlatego też przeprowadzają go wyłącznie najlepsze salony kosmetyczne, takie jak Monic Studio. Zabieg polega na wprowadzeniu tzw. sondy pod postacią igły w każdy mieszek włosowy osobno, a następnie wytworzeniu impulsu elektrycznego o konkretnych parametrach, który niszczy włos znajdujący się w fazie wzrostu. Następnie zniszczony włosy jest usuwany przy pomocy pęsety.

Dlaczego niszczone są tylko włosy wzrastające? Ponieważ wtedy impuls niszczy cebulkę oraz komórki macierzystrzyste odpowiadające za wzrost włosa a także połączenie, którymi do włosa dostarczane są substancje odżywcze. Dzięki temu włos odrasta osłabiony aż do całkowitego zaniknięcia. Oczyszczenie skóry z niechcianych włosków przy pomocy elektrolizy jest czasochłonne i wymaga precyzji lecz efekty są warte zachodu. Ponadto zabieg może być wykonywany na włosach każdego rodzaju, niezależnie od ich zabarwienia oraz grubości. Jest to znacząca przewaga nad depilacją laserową, która jest skuteczna jedynie w usuwaniu grubych i ciemnych włosków.
To wspaniałe , że w dzisiejszych czasach kobiety maja możliwość pozbycia się niechcianego owłosienia na zawsze!

śr. ocena 5 / głosów 5