Nowoczesny sposób na wyszczuplanie. Mezoterapia bezigłowa


Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, wykonywanych na skórze i warstwie podskórnej. Służy odmładzaniu, a także redukcji zmarszczek, niechcianego cellulitu i rozstępów. W walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, szczególnie efekty osiąga metoda mezoterapii bezigłowej.

mezoterapia-beziglowa

Podstawowe informacje

Pisząc w uproszczeniu, zabieg mezoterapii bezigłowej zapobiega procesom starzenia się skóry – nawadnia ją, poprawia elastyczność i jędrność, a także stymuluje układ limfatyczny. Jest to możliwe dzięki dostarczaniu odpowiednich substancji odżywczych – aplikowanego podskórnie ,,koktajlu”, penetrującego tkanki i poprawiającego ich jakość. Mezoterapii można się poddać w bardzo prosty sposób, udając się do gabinetu kosmetycznego. Usługi na wysokim poziomie oferuje m.in. gabinet Tutti Beauty w Gliwicach.

Na czym polega zabieg?

Jak sama nazwa wskazuje, w mezoterapii bezigłowej nie stosuje się igieł. Zabieg opiera się na zjawisku elektroporacji, czyli stosowaniu fali elektromagnetycznej w formie impulsów. Fala dociera do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową również do wnętrza komórek, umożliwiając swobodny przepływ substancji – w ilościach większych, niż przy innych metodach mezoterapii. ,,Impulsy można regulować, wpływając na ich długość, częstotliwość i rodzaj. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dobrać je do konkretnego przypadku i rodzaju skóry pacjenta” – komentuje ekspertka gabinetu kosmetycznego Tutti Beauty.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Regulacja impulsów umożliwia ich skutecznie oddziaływanie na głęboko położone warstwy tkanki tłuszczowej. Tym samym, mezoterapia bezigłowa sprawdza się świetnie w walce z nadwagą i cellulitem. Dobór odpowiednich substancji odżywczych (m.in. fosfatydylocholiny) sprzyja redukcji fałd ,,tłuszczyku” i znacznej poprawie sylwetki. ,,Dla osiągnięcia trwałego rezultatu, wykonuje się całą serię zabiegów. Po ich ukończeniu obserwujemy zauważalne efekty, m.in. w postaci poprawy metabolizmu skóry. Staje się ona bardziej jędrna i elastyczna” – podsumowuje specjalistka Tutti Beaty.

śr. ocena 5 / głosów 4