Zalety fotoodmładzania z użyciem lasera CO2


Młody wygląd jest wymogiem współczesnych czasów. Zewsząd atakują nas widoki zgrabnej sylwetki, twarzy bez zmarszczek i skóry bez śladu cellulitu. Jak dopasować się do idealnego świata, kiedy my wcale nie zawsze prezentujemy się dobrze? Gabinety medycyny estetycznej pomagają nam poczuć się i wyglądać lepiej, wykonując różne zabiegi odmładzające nasze ciało. Jednym z nich jest fotoodmładzanie laserem CO2.

Zalety fotoodmładzania z użyciem lasera CO2

Co to jest laser CO2?

Laser CO2 nazywany jest również laserem frakcyjnym albo ablacyjnym. Wykorzystują go nie tylko gabinety medycyny estetycznej, ale również ginekolodzy i dermatolodzy. Jego szerokie zastosowanie wynika z emitowania specjalnej wiązki promienia lasera, która (praktycznie bezboleśnie) uszkadza skórę bez rozległych ran. Takie bodźce stymulują ją do odnowy. Skóra szybko się goi, a pacjent cieszy się osiągniętymi efektami.

Na czym polega fotoodmładzanie laserem CO2?

Fotoodmładzanie z użyciem lasera CO2 to błyskawiczne podgrzanie wody w tkance, a następnie jej odparowanie (tzw. ablacja), w efekcie czego powstają mikrouszkodzenia. Laser zmusza skórę do uruchomienia procesów naprawczych i wytwarzania nowego kolagenu. Nie narusza całej powierzchni skóry – tworzy mikrokolumny, otoczone nienaruszoną tkanką, zapewniającą substancje potrzebne do regeneracji uszkodzeń.

Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, wówczas nie powoduje żadnych przykrych doznań. Znieczulenie nie jest wymagane, ale jeśli pacjentka jest szczególnie wrażliwa na ból, warto zastosować krem niwelujący uczucie dyskomfortu.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Jest to stan prawidłowy, takie było zamierzenie użycia lasera. Aby zmniejszyć dolegliwości, do leczonych miejsc można przyłożyć zimny okład. Należy też pamiętać o delikatnej pielęgnacji, stosowaniu kremów gojących i kremów przeciwsłonecznych, przy wychodzeniu na zewnątrz. Konieczny będzie filtr 50+, aby nie dopuścić do powstania przebarwień. Do tygodnia po zabiegu pacjentka powinna też unikać sauny, basenu i nadmiernego wysiłku fizycznego. Używanie preparatów złuszczających i opalanie skóry jest dopuszczalne po 4 tygodniach

Proces gojenia będzie trwać kilka dni – po tygodniu skóra wraca do normalności. Dokładny czas rekonwalescencji zależy od tego, jaka powierzchnia skóry była poddana zabiegowi i jak intensywne parametry lasera zostały zastosowane. Znaczenie mają również indywidualne predyspozycje pacjenta. Najważniejsze, że można od razu wrócić do domu. Jeśli zabieg wymagał rozleglejszego działania, zaleca się tygodniowy odpoczynek od obowiązków.

Efekty użycia lasera frakcjonującego CO2

Efekty, jakie uzyskujemy dzięki poddaniu skóry odmładzaniu laserem CO2, są długotrwałe i  skuteczne, szczególnie po serii 3-5 zabiegów. A w odróżnieniu od interwencji chirurgicznej, zabieg nie wymaga długiego procesu rekonwalescencji, ponieważ powstałe rany szybko się goją – komentuje nasz ekspert z gabinetu Esthetic Zone dr Michała Dąbrowskiego.

Laser frakcyjny:

  • Napina i wygładza skórę,
  • Zmniejsza zmarszczki,
  • Niweluje bruzdy,
  • Zmniejsza blizny potrądzikowe,
  • Poprawia koloryt i strukturę skóry,
  • Rozświetla i odświeża cerę.
śr. ocena 5 / głosów 2