Zalety lasera do depilacji


Depilacja laserowa to doskonała propozycja dla osób zmagających się z problemem zbędnego owłosienia. Odpowiednio dobrany laser usuwa włosy z wielu miejsc na ciele – twarzy, bikini, rąk, nóg, pach czy pleców – poprawiając wygląd, ułatwiając utrzymanie higieny i przywracając dawną pewność siebie. Zabiegowi depilacji laserowej coraz częściej poddają się nie tylko kobiety, ale też mężczyźni. Z tego względu trudno dziś znaleźć gabinet kosmetyczny, który nie dysponowałby takim profesjonalnym sprzętem.

Jak działa depilator laserowy?

Zasada działania depilatora laserowego jest bardzo prosta – opiera się na zjawisku fototermolizy. Emitowana wiązka światła przenika do głębi skóry i łączy się z melaniną (czyli barwnikiem zgromadzonym w mieszkach włosowych), a następnie niszczy cebulki włosowe pod wpływem ciepła.

Co ważne, wiązka światła działa powierzchniowo i nie naraża na szwank zdrowia pacjenta. Zabieg powtarza się kilkukrotnie, aż do momentu całkowitego pozbycia się owłosienia z określonego obszaru ciała – komentuje ekspert firmy Profi-Med, dystrybutora wielofunkcyjnych urządzeń kosmetycznych i medycznych.

Dlaczego warto?

Za skorzystaniem z depilacji laserowej przemawia wyjątkowa skuteczność metody. Włoski usuwane są permanentnie, w związku z czym nie musimy zmagać się z goleniem i depilacją odrostów. Unikamy problemów podrażnień, alergii, pieczenia, wrastania włosków i innych skutków ubocznych, towarzyszących depilacji tradycyjnej. Aby w pełni zminimalizować ryzyko powikłań pozabiegowych, zaleca się czasowe odstawienie kosmetyków z alkoholem, peelingów i środków złuszczających. Niewskazane jest również opalanie. Cierpliwość szybko przynosi owoce, w postaci zadowalających efektów estetycznych.

Typy depilatorów laserowych

Wyróżniamy depilatory do użytku domowego oraz sprzęty widywane w gabinetach kosmetycznych. Domowe depilatory to zminiaturyzowane urządzenia, które zapewniają wygodę użytkowania, jednak ich działanie jest słabsze, a wiązka lasera obejmuje mniejszą powierzchnię ciała. W przypadku zabiegów na dużych obszarach, zdecydowanie lepiej skierować się do specjalisty. Lasery diodowe, obsługiwane przez wykwalifikowane kosmetyczki i dermatologów, pomogą rozwikłać problemy natury estetycznej – nie tylko te związane z nadmiernym owłosieniem. Wiele urządzeń posiada dodatkowe funkcje, takie jak redukcja zmarszczek, usuwanie plam i przebarwień, zamykanie rozszerzonych naczynek czy leczenie trądziku różowatego i ropowiczego. To dobra wiadomość dla osób, które chcą poprawić swoją urodę w kompleksowy, szybki i bezbolesny sposób. Z laserem to możliwe!

śr. ocena 5 / głosów 3