Dlaczego warto zdecydować się na kąpiel perełkową


Kąpiel perełkowa to kąpiel w zwykłej wodzie lub leczniczych wodach mineralnych, do której przez specjalne dysze w dnie wanny doprowadza się pęcherzyki powietrza. Mają za zadanie delikatnie masować skórę, co powoduje działanie o charakterze
odprężającego relaksu . Co więcej, tego typu kąpiele stymulują naczynia limfatyczne, metabolizm i odżywianie tkanek, hamują powstawanie żylaków, tłumią różnego rodzaju bóle, rozszerzają naczynia włosowate i wpływają na ogólną poprawę nastroju. Sprawdźcie dlaczego warto zdecydować się na kąpiel perełkową.

Dlaczego warto zdecydować się na kąpiel perełkową

Zalety hydroterapii

Gorąca kąpiel z eterycznymi olejkami  to najlepszy sposób na relaks po ciężkim dniu. Niektóre jej rodzaje stosowane są również jako zabiegi lecznicze lub detoksykujące, o ile są to mineralne wody lecznicze,  do których dodatkowo dodaje się sole lecznicze, borowinę, wywar z kory świerkowej. Takie zabiegi nazywa się hydroterapią – która dostępna jest w ofercie Uzdrowisko Świeradów- Czerniawa Sp. z o.o.

Hydroterapia znana jest od setek lat. Dawniej z jej właściwości korzystali tylko ludzie zamożni, jednak obecnie każdy może sobie na nią pozwolić, chociażby we własnej łazience. Prawdziwe odprężenie można z kolei uzyskać dzięki profesjonalnym zabiegom, które można znaleźć w ofertach uzdrowisk i ośrodków SPA. Do najczęściej wybieranych należy kąpiel perełkowa, która niesie ze sobą wiele korzyści – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Uzdrowisko Świeradów.

Dla kogo kąpiel perełkowa?

Perełki masują skórę przez 10 do 20 minut i w tym czasie poprawiają jej ukrwienie aż o 115%. Kąpiel ta działa odprężająco i nasennie, toteż polecana jest przede wszystkim osobom zmagającym się z bezsennością lub objawami nerwicy. Ponadto, wskazana jest w stanach podniecenia nerwowego, niezaawansowanej miażdżycy naczyń krwionośnych, lekkich chorobach organicznych oraz czynnościowych serca i układu krążenia.

Co więcej, z kąpieli perełkowych korzystać powinny osoby zmagające się ze schorzeniami reumatyczno-zwyrodnieniowymi, obniżonym napięciem mięśniowym, zaburzeniami perystaltyki jelit, zaburzeniami krążenia obwodowego tętniczego oraz nadciśnieniem tętniczym. Wpływają one pozytywnie także na osoby z niedowładem wynikającym z przepukliny oponowo-rdzeniowej, odleżynami lub przewlekłymi chorobami skóry.

Kąpiele perełkowe mogą też okazać się korzystne w walce o poprawę wyglądu skóry (redukują cellulit i rozstępy), a także mogą łagodzić dolegliwości miesiączkowe i wzdęcia. Ponadto, niwelują problem nadpotliwości stóp i korzystnie oddziałują na libido ( zwłaszcza w wodzie z zawartością radonu ).

Przeciwskazania

Niestety, kąpiele perełkowe nie są dla wszystkich. Tym zabiegom nie powinny poddawać się osoby z niewydolnością krążenia, niskim ciśnieniem krwi, odczuwające znaczne osłabienie lub dużą potrzebę snu. Zrezygnować powinny z nich także kobiety w ciąży.

śr. ocena 0 / głosów 0