Masło i balsam do ciała. Czym się od siebie różnią?


Współczesny rynek kosmetyczny oferuje bardzo szeroki wybór różnego rodzaju środków do pielęgnacji ciała. Ostatnio bardzo popularne są masła do ciała, będące alternatywą dla tradycyjnych balsamów. Wyjaśniamy, czym różnią się one od siebie i radzimy, które powinniście wybrać.

Zalety i właściwości balsamów do ciała

W klasycznym wydaniu, balsamy do ciała mają delikatną, płynną konsystencję, dzięki której szybko się wchłaniają i nie pozostawiają po sobie na skórze tłustego filmu. Świetnie sprawdzają się latem, kiedy pod wpływem wysokich temperatur ciężkie kosmetyki warzą się na skórze i powodują nieprzyjemne uczucie lepkości.

Jedną z największych zalet balsamów do ciała jest ich lekkość oraz szybkość wchłaniania. Warto nakładać je po porannym prysznicu, aby zadbać o optymalne nawilżenie skóry w ciągu dnia. Nie trzeba się przy tym martwić o ubrudzenie szybko zakładanych po tym kosmetycznym zabiegu ubrań, ponieważ do tego nie dojdzie – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy GLOSSY-SHOP.

Ponadto, dobrze dobrany balsam może pomóc w redukcji cellulitu, a nawet ujędrniać lub regenerować ciało. Warto więc postawić na taki kosmetyk, który w pełni będzie odpowiadał na wasze potrzeby.

Masła do ciała – właściwości i zalety

Imnym rodzajem preparatów do pielęgnacji ciała są masła do ciała. Zazwyczaj są one pakowane w niewysokie słoiczki. Masła do ciała są bardziej skoncentrowane i gęste, niż balsamy, a przez to są też bardziej wydajne.

Tego rodzaju kosmetyki, dzięki swojej formule, doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry suchej, która potrzebuje intensywnej regeneracji. Sekret maseł do ciała tkwi w skoncentrowanych składnikach, takich jak masło shea, masło kakaowe, czy ekstrakt z owoców, które działają na przesuszony naskórek nawet przez kilkanaście godzin od momentu zastosowania. Taki efekt jest możliwy dzięki ochronnej warstwie utrzymującej się na powierzchni skóry, systematycznie uwalniającej składniki produktu wraz z jego intensywnym, kuszącym zapachem.

Najlepiej działającym masłem do ciała jest czyste masło shea.

Co wybrać?

Wybór pomiędzy masłem do ciała a tradycyjnym balsamem nie powinien być trudny. Przede wszystkim, należy kierować się potrzebami własnej skóry, jednak bardzo istotny jest też zapach oraz ulubiona przez was formuła specyfiku.

Nie bez znaczenia jest także opakowanie i sposób nakładania produktu – niektórzy odnajdują ogromną przyjemność w nabieraniu masła ze słoiczka, jednak są też i tacy, którzy wolą po prostu wycisnąć porcję kosmetyku na swoje dłonie. Warto więc zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujecie i wziąć to pod uwagę podczas podejmowania decyzji.

śr. ocena 5 / głosów 3