Na czym polega peeling kawitacyjny?


Peeling kawitacyjny to popularny zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych oraz w klinikach medycyny estetycznej w celu usunięcia nadmiaru sebum oraz powstającego martwego naskórka. Sam zabieg dzięki zastosowaniu ultradźwięków jest całkowicie bezbolesny i delikatny. W naszym artykule dokładnie opisujemy na czym polega kawitacja oraz jakie przynosi efekty.

peeling-kawitacyjny-na-czym-polega-wskazania-i-efekty

Przebieg peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest jednym z najdelikatniejszych peelingów dlatego jest zdecydowanie chętniej wykonywany przez pacjentów. W kawitacji skórę oczyszcza się przy użyciu ultradźwięków. Zabieg jest połączony z mikromasażem.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Przychodni Specjalistycznej High-Med w Warszawie:

Peeling kawitacyjny to zabieg wykorzystujący działanie ultradźwięków, czyli fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Po uprzednim zwilżaniu, do skóry przykładana jest głowica emitująca ultradźwięki. Na skutek ich działania w wodzie powstają mikroskopijne pęcherzyki gazu, które pod wpływem gwałtownych zmian ciśnienia zapadają się, wynikiem tego jest usuniecie martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Złuszczanie skóry jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wykonanie peelingu kawitacyjnego powoduje dokładne oczyszczenie skóry, doskonale ją wygładza i odświeża. Dodatkowe wykonanie podczas zabiegu mikromasażu sprawia, że poprawia się mikrokrążenie skóry, skóra jest lepiej nawilżona i dotleniona.

Istotną zaletą jest również to, żę zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, nie wymaga rekonwalescencji, a efekty sa widoczne natychmiast.

Co ciekawe, peeling kawitacyjny pozwala na osiągnięcie dobrych rezultatów bez względu na to, czy mamy skórę suchą czy mieszaną lub tłustą. Możemy polecić go również osoba z cerą naczyniową i trądzikiem różowatym.

śr. ocena 5 / głosów 5