Odmładzanie falą radiową. Jak to działa?


Fale radiowe ogrzewają skórę, wnikając głęboko w jej powierzchnię – nawet na 2 cm. W ten sposób wpływają na włókna kolagenowe i komórki tłuszczowe. Włókna kolagenowe pod wpływem ciepła obkurczają się i unoszą zwiotczałą skórę. Zabiegowi może być poddawana z powodzeniem twarz, ale i całe ciało. Fale radiowe pomagają usunąć zmarszczki i cellulit. Co więcej, zabieg jest nieinwazyjny i nie uszkadza naskórka.

Z wiekiem skóra robi się coraz bardziej wymagająca. Staje się porowata, domowe zabiegi oczyszczające przestają wystarczać. Aby utrzymać nawilżenie twarzy potrzebujesz coraz silniejszych kremów. Początkowo skóra szarzeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki pod oczami i wokół ust. Z czasem pojawiają się nowe, a stare pogłębiają, tworząc nieestetyczne bruzdy. Jeżeli czujesz, że profesjonalne złuszczanie i nawilżanie naskórka to za mało, postaw na zabiegi na głębszych partiach skóry. Jedną z możliwości jest odmładzanie falą radiową.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezpieczny i jest umiarkowanie bolesny. Fale radiowe pozwalają na dotarcie do głębszych partii skóry i działanie w jej strukturze. W trakcie  zabiegu możesz się wygodnie ułożyć w fotelu i zrelaksować. Skórę twarzy musi być oczyszczona z makijażu i zanieczyszczeń. Krótki masaż manualny pobudzi wstępnie krążenie krwi w naskórku. Następnie przy użyciu specjalnego urządzenia wykonywany jest właściwy zabieg. Skórę gładzi się odpowiednią końcówką. Możesz w tym czasie czuć gorąco. Podobnie przebiega pobudzanie tkanek na całym ciele.

W urządzeniach emitujących fale radiowe wbudowany jest system chłodzący. Zapewnia bezpieczeństwo, przeciwdziałając oparzeniom. Po zabiegu skóra jest ledwie zarumieniona, a efekt odmładzający widać od razu  – informuje ekspert z kliniki urody Maestria

Jakie efekty po zabiegu falami radiowymi?

Fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe i komórki tłuszczowe. Włókna kolagenowe dzięki podgrzaniu obkurczają się i unoszą skórę, ale nie tylko. Zabieg pobudza do produkcji nowych włókien kolagenowych.  Z wiekiem skóra produkuje go coraz mniej i dlatego się starzeje. Zabieg falami radiowymi nie tylko daje natychmiastowy efekt, ale i spowalnia procesy degradacji skóry. Działanie na komórki tłuszczowe na ciele wyszczupla i ujędrnia również te partie, które są odporne na działanie diety i ćwiczeń fizycznych (np. drugi podbródek). Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu, jednak może być lepiej. Żeby utrzymać i wzmocnić efekt, wykonaj serię po 4-8 sesji zabiegowych.  Skóra na twarzy wygładzi się i rozświetli. Dzięki temu będziesz wyglądać młodziej bez niepożądanych efektów, które zostawiają bardziej inwazyjne metody (np. botoks).

śr. ocena 5 / głosów 5