Peeling dyniowy jako doskonały zabieg rozświetlający cerę


Od czasu do czasu nasza skóra potrzebuje odświeżenia. Zanieczyszczenia, zmęczenie, wypryski, przebarwienia – możemy to maskować, ale możemy też zadbać o skórę i raz na jakiś czas przywrócić jej blask. Nieoceniony jest tu peeling. Mamy tyle jego rodzajów, że trudno się na coś zdecydować! Jeżeli zmagasz się z przebarwieniami, szarą, pozbawioną życia skórą, łojotokiem – dla Ciebie jest peeling dyniowy!

peeling dyniowy

Dobroczynne działanie dyni

Dlaczego akurat dynia? Okazuje się, że zawiera ona dużo witaminy C, a także witaminy z grupy B i witaminę K, a ponadto beta-karoten. Już te składniki, zawarte wyłącznie w dyni, przyczyniają się do poprawy kondycji skóry. Wspomagają kurację trądziku, niwelują efekty hiperpigmentacji (mają właściwości rozjaśniające), opóźniają starzenie się skóry. Witamina A (beta-karoten) wnika wgłąb skóry i reguluje pracę gruczołów łojowych, pomagając opanować trądzik, powstawanie zmian ropnych, wągrów, ograniczając świecenie się skóry. Peeling dyniowy przeprowadzany przez www.esthe.pl składa się z dyni w 40%. Tę dobroczynną roślinę wzbogacono o kwas glikolowy, mlekowy, salicylowy, azelianowy i kojowy, tworząc wyjątkowo skuteczny peeling enzymatyczno-chemiczny.

Dla kogo peeling dyniowy?

Peeling dyniowy sprawdzi się u osób, które mają wiele nakładających się lub wynikających jeden z drugiego problemów z cerą. Niektóre kłopoty, jak np. trądzik i blizny oraz przebarwienia, idą w parze. Zabieg z preparatem na bazie dyni może zaradzić zarówno na zmiany zapalne, jak i ślady po nich. Ponieważ jest to peeling enzymatyczno-chemiczny, a nie mechaniczny, nie narusza wrażliwej skóry, a jedynie rozpuszcza i złuszcza martwy naskórek bez konieczności szorowania twarzy drobinkami. Podrażniona peelingiem mechanicznym skóra reaguje wzmożonym łojotokiem. Peeling dyniowy jest pod tym względem bezpieczny, ponieważ jego działanie nie opiera się na skrobaniu.

Substancje zawarte w dyni doskonale radzą sobie z wyjątkowo trudnymi do usunięcia zmianami, jakimi są przebarwienia skóry. Peeling dyniowy delikatnie rozjaśnia skórę, wyrównuje jej koloryt, niweluje ciemniejsze plamki, a całej twarzy nadaje zdrowego blasku. Na ogólne wrażenie pozytywnie wpływa także zwężenie porów – stają się mniej widoczne i nie tak aktywne, dzięki czemu nie tylko skóra ma bardziej równomierne kolor i fakturę, ale też o wiele wolniej się przetłuszcza, a wągry tworzą się z trudem.

Podsumowując: peeling dyniowy jest świetnym zabiegiem dla osób, które borykają się z licznymi problemami z cerą, a jednocześnie szukają łagodnej metody na przywrócenie jej blasku i zdrowego wyglądu, a także dla tych, które mają kłopoty z kolorytem cery.

śr. ocena 5 / głosów 4