Utrata jędrności skóry i zmarszczki wskazaniem do zabiegu laserowego odmładzania skóry (przy wykorzystaniu lasera ALMA HARMONY XL PRO)


Świeża i zdrowo wyglądająca skóra twarzy czy rąk to obecnie największe atrybuty świadczące o atrakcyjności. Niestety są to też pierwsze miejsca, na których odbija się proces starzenia. Z wiekiem skóra traci swoją jędrność, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia skóry. Tymczasem współczesne kobiety niezależnie od wieku są aktywne zawodowo i towarzysko, czują się młodo i chciałyby, żeby ich wygląd również to odzwierciedlał.

odmladzanie-laserem

Na rynku mamy wiele różnego rodzaju kremów, maści i preparatów spowalniających nieco proces starzenia się skóry. Co chwila pojawia się jakiś kolejny składnik o reklamowanym działaniu. A to koenzym, a to jakaś substancja roślinna, czy nawet śluz ślimaka. Jednak kremy do codziennego używania, nie mogą mieć dużych stężeń tych dobroczynnych substancji i rzadko kiedy efekt, jaki dają jest w pełni zadowalający.

Dlatego bardzo chętnie korzystamy z gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej, by tu pod okiem fachowców spróbować bardziej skutecznych zabiegów. A chyba żaden zabieg upiększający nie jest tak skuteczny, jak te z użyciem lasera. Jednym z najbardziej nowoczesnych z obecnie stosowanych narzędzi jest platforma laserowa ALMA HARMONY XL PRO. Obsługuje różne typy laserów i innych źródeł światła, w tym IPL, UV, LED, podczerwień, a także ultradźwięki. Do systemu można podłączać zamiennie ponad 30 różnych głowic do specyficznych problemów skóry. Może mieć więc bardzo wielorakie zastosowanie w zależności od specyfiki gabinetu, jego możliwości budżetowych, no i przede wszystkim do potrzeb swoich pacjentów.

Spytaliśmy w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Velvet Clinic, do jakiego rodzaju zabiegów używają wyżej wymienionego narzędzia. Używamy go do ogólnego odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu, wygładzenia zmarszczek, ale również usuwania przebarwień będących wynikiem tzw. fotostarzenia czyli ciemnych plamek na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach oraz dłoniach. Nie ma też sobie równych w zabiegach zamykania zmian naczyniowych głębokich, usuwania rumienia i trądziku różowatego.

Zabiegi te są wyjątkowo lubiane przez pacjentów, bo są bezbolesne. Nie powodują uwrażliwienia skóry na promieniowanie UV, więc można stosować je przez cały rok. Faktyczne rezultaty widoczne są po około 2 tygodniach, kiedy zaczynają działać w skórze zainicjowane zabiegiem procesy naprawcze. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 4-5 zabiegów, wykonywanych co około 3 tygodnie.

śr. ocena 5 / głosów 6