Ruch a ciało – pozytywny wpływ tańca


Taniec to rozwój ciała, mięśni, umysłu i pamięci. Nauka rytmiki, muzykalności, a także przyjaźnie na całe życie. Aktywność ruchowa, która korzystnie wpływa na rozwój ciała i umysłu dziecka. Zajęcia taneczne to nie tylko ćwiczenia pozalekcyjne, ale pasja, która zmieniła życie niejednego człowieka.

Taniec a ciało

Cechą charakterystyczną brzdąców jest nadaktywność. Nadmiar energii, którą dziecko musi spożytkować. Podczas zajęć tanecznych malec uczy się kroków i układów, dzięki czemu przez półtorej godziny treningu jest w nieustannym ruchu. Taniec staje się dla niego najbardziej stymulującą formą spędzenia wolnego czasu.

Dobry instruktor potrafi zaciekawić dziecko, zachęcić do ćwiczenia układów i wciągnąć w zajęcia. W pozytywny sposób spożytkować nadmiar energii malca. Dzięki temu nauka tańca wpływa na rozwój brzdąca, jego mięśni, koordynacji ciała, utrzymania równowagi i prawidłowej postawy. Poprzez zajęcia dziecko staje się silniejsze i odporniejsze. Taniec wpływa, także na rozwój muzykalności i poczucie rytmu, dzięki czemu ruchy malca stają się płynne i sprężyste.

Taniec a umysł

Dziecko posiada również niebywałą ciekawość, którą warto wykorzystać. Podczas zajęć tanecznych malec przyswaja wiedzę z zakresu historii i kultury tańca. Uczy się nowych ruchów, kroków i układów. Nabyte umiejętności rozwijają jego wyobraźnię, pamięć wzrokową, słuchową i ruchową. Poprawiają spostrzegawczość, koncentrację i inwencję twórczą.

Taniec to również rozwój społeczny dziecka. Będąc w grupie brzdąc uczy się odpowiedzialności, wspólnoty, współdziałania, zaufania i współpracy. Ma okazję do wyrażania swoich myśli i emocji. Zajęcia taneczne to także okazja do poznania nowych osób, przyjaciół, którzy pozytywnie wpłyną na życie dziecka. To niezmiernie ważne dla maluchów borykających się z nieśmiałością, nadmiarem kompleksów i brakiem wiary w siebie.

Taniec jest najbardziej stymulującą formą aktywności, gdyż wpływa na rozwój ciała i ducha. Rzeźbi ciało, wyrabia mięśnie i uczy walki ze słabościami. Taniec to ruch, muzyka i ludzie, których łączy wspólna pasja. By dziecko mogło tego doświadczyć, warto zapisać je do profesjonalnej szkoły tańca, w której instruktorzy pokażą czym jest piękno tańca. Jedną z czołowych jest szkoła tańca Check This Out.

śr. ocena 4.8 / głosów 6