Na czym polega lifting ultradźwiękowy


Wyrażenie “lifting”, z języka angielskiego tłumaczone jako retusz twarzy, budzi skojarzenia z inwazyjnym zabiegiem, którego celem jest korekta wyglądu twarzy poprzez chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Czy da się osiągnąć podobny efekt bez ingerencji skalpela? Dzisiaj jest to możliwe dzięki liftingowi ultradźwiękowemu.

Z wiekiem wygląd każdego człowieka zmienia się. Skóra wiotczeje, traci swą jędrność, jest mniej napięta. W efekcie tworzą się nieestetyczne nawisy skórne, np. przy powiekach, na linii żuchwy czy na brodzie (tzw. “broda indycza”. Ten efekt starzenia się skóry można odwrócić nieinwazyjnie, szybko i skutecznie, a przy tym bezpiecznie – wszystko to dzięki innowacyjnej metodzie HIFU.

HIFU – innowacyjny lifting bez skalpela

HIFU to skrót od angielskiego określenia High Intensity Focused Ultrasound, co oznacza skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków. Energia ta, przy pomocą urządzenia Ulthera, jest ukierunkowywana i deponowana w miejscach wyznaczonych przez lekarza za pomocą techniki ultrasonograficznej.

Tłumaczy to specjalista z Instytutu Nowoczesnej Kosmetyki Esthe: Innowacyjność urządzenia Ulthera polega między innymi na możliwości wizualizacji głębokich warstw skóry w trakcie przeprowadzania zabiegu. Gwarantuje to precyzyjne skierowanie strumienia fal ultradźwiękowych na konkretny obszar tkanek podskórnych. Lekarz dobiera głowicę o odpowiedniej częstotliwości strumienia i wyznacza głębokość, na której ta wiązka energii zostanie skoncentrowana. W rezultacie dochodzi do termokoagulacji, a mówiąc prościej podgrzania tkanek. Tak potraktowane obszary w głębokich warstwach skóry ulegają natychmiastowemu obkurczeniu – jest to pierwszy widoczny efekt liftingu ultradźwiękowego, który dodatkowo pogłębia się nawet do 3 miesięcy po zabiegu, ponieważ trwa wtedy proces regeneracji skóry. Na tym polega innowacyjność zabiegu Ulthera – do uzyskania efektu liftingu wykorzystujemy naturalne, obronne właściwości skóry. Działanie wysokiej temperatury wymusza inicjację procesów naprawczych w tkankach: następuje zwiększenie ilości i wydajności fibroblastów, a w konsekwencji rusza produkcja nowego kolagenu. Dzięki temu skóra odzyskuje jędrność, czego efekty są widoczne gołym okiem i mogą utrzymywać się nawet do 5 lat po zabiegu.

Efekty liftingu ultradźwiękowego

Po zabiegu Ulthera skóra jest widocznie ujędrniona, bardziej napięta, zredukowane są nieestetyczne nawisy skórne. W zależności od obszaru poddanego HIFU, możemy uzyskać bardziej otwarte, jasne spojrzenie (uniesienie powiek i likwidacja “kurzych łapek”), ładniejszy owal twarzy (napięcie skóry policzków i brody), redukcję zmarszczek (np. spłycenie bruzd nosowo-wargowych), pogodny wyraz twarzy (podniesienie kącików ust). Rezultatem jest zauważalnie młodszy, promienny wygląd. Ponadto lifting ultradźwiękowy nie wymaga rekonwalescencji, skutki uboczne są rzadkie, nieznaczne i szybko ustępują, a do tego nie ingeruje się w mimikę twarzy.

śr. ocena 5 / głosów 4