Na czym polega mikrodermabrazja?


Marzy ci się cera wolna od przebarwień, blizn, pozostałości po trądziku, zaskórników? Właściwa pielęgnacja skóry może przywrócić jej blask i piękno, jednak do usunięcia głębszych niedoskonałości, niekiedy niezbędna jest pomoc profesjonalisty, który najprawdopodobniej zaleci ci mikrodermabrazję.

Mikrodermabrazja jest obecnie najlepszą metodą głębokiego, a jednocześnie bezpiecznego złuszczania naskórka – mówi specjalistka z Instytutu Camea. Zabieg nie tylko głęboko oczyszcza skórę, ale dodatkowo pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu naturalnie ją odmładza.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka, jest zatem rodzajem bardzo głębokiego peelingu. Przeprowadza się ją z wykorzystaniem specjalnych urządzeń, za pomocą których na skórę podawany jest strumień mikrokryształków pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Proszek podawany na skórę błyskawicznie ściera martwe, zrogowaciałe komórki, docierając znacznie głębiej niż tradycyjne peelingi. Dzięki temu doskonale wygładza cerę i sprawia, że staje się ona jedwabiście gładka i miękka.

Skóra po zabiegu mikrodermabrazji

Ponieważ zabieg jest wykonywany wyłącznie przez specjalistów, a w jego przebiegu nie wykorzystuje się środków chemicznych, mikrodermabrazja jest zupełnie bezpieczna i nie powoduje uszkodzeń skóry ani reakcji alergicznych.

Bezpośrednio po zabiegu może występować chwilowe zaczerwienienie, jednak ustępuje ono po upływie max. kilku godzin. Bardzo ważne jest, aby zabieg mikrodermabrazji został zakończony nałożeniem na skórę maseczki odżywiającej i nawilżającej, a następnie odpowiedniego dla cery pacjentki kremu.

Mikrodermabrazja usunie nawet blizny!

Ideą mikrodermabrazji jest stopniowe usuwanie kolejnych warstw za pomocą silnego, ale delikatnego strumienia mikrodrobinek. Dlatego właśnie jej efekty są tak zachwycające: wygładzenie za pomocą mikrodermabrazji to właściwie wyrównanie powierzchni skóry. Efektem zabiegu jest nie tylko usunięcie zanieczyszczeń i martwych fragmentów naskórka, ale też blizn i niewielkich zmarszczek.

 

śr. ocena 4.4 / głosów 5