Jakie możliwości dają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?


Od wieków kobiety dbały o swoją urodę na wszystkie znane sobie sposoby. Jednak nasze babcie i prababcie nie miały takich możliwości, z jakich my możemy korzystać w tej chwili. Możemy poprawić swój wygląd bez użycia skalpela, za pomocą bezoperacyjnych metod, które dają fantastyczne rezultaty.

zabiegi medycyny estetycznej

Twarz bez zmarszczek

Kto z nas nie słyszał o botoxie? Jest to zabieg toksyną botulinową, którą wstrzykuje się punktowo spłycając w ten sposób zmarszczki wokół oczu i na czole. Botox to również doskonały zabieg podnoszący kąciki ust i wygładzający szyję. Innym sposobem na odmłodzenie jest zastosowanie kwasu hialuronowego, którego obecność warunkuje sprężystość skóry. Z wiekiem, poziom kwasu hialuronowego u nas spada, dlatego powstają bruzdy i zmarszczki.

Mezoterapia igłowa

Nasz naskórek ma chronić głębsze warstwy skóry przed zanieczyszczeniami oraz nadmiernym odparowywaniem wody. Jest taką barierą stojącą na straży dobrej kondycji naszej skóry. Jednak, taka ochrona ogranicza też wchłanianie tych dobrych substancji zawartych między innymi w kremach, które stosujemy. Dlatego, w dobrym centrum medycyny estetycznej, np. WellDerm możemy skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej. Polega on na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu do niej preparatu ze składnikami aktywnymi. Dzięki temu staje się ona lepiej nawilżona, elastyczna i odżywiona.

Laserowe cuda

Wykorzystanie laserów w zabiegach medycyny estetycznej jest dziś bardzo powszechne. Nie powinno to nikogo dziwić – odpowiednio użyty laser może poprawić jędrność skóry, usunąć przebarwienia i blizny. Stosuje się go nie tylko na twarz, ale również szyję, dekolt, ramiona, plecy, łydki, uda… Pomaga w walce z rozstępami, usuwa nadmierne owłosienie, leczy uporczywy trądzik. Zabiegów laserowych nie da się chyba przecenić, choć należy pamiętać, że większość najlepszych efektów osiągamy nie po pojedynczym zabiegu, ale po serii.

śr. ocena 4.8 / głosów 5