Lifting twarzy bez skalpela? To możliwe!


Do tej pory lifting twarzy polegał na wykonywaniu mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Teraz już jednak takie działanie nie jest konieczne. Z pomocą przychodzi nam przełomowe narzędzie w powstrzymywaniu efektów starzenia. Termolifting Zaffiro, bo o nim mowa, doskonale likwiduje pojawiające się efekty starzenia oraz odmładza skórę. Na czym polega ten zabieg?

termolifting

Efekty termoliftingu

Użycie termoliftinfu Zaffiro umożliwia osiągnięcie efektu odmłodzenia skóry nawet o 10 lat. Jest to nowoczesna technologia, w której używa się, wykonanej ze szlachetnego kryształu szafirowego, głowicy podgrzewającej promieniami światła podczerwonego głębokie warstwy skóry do temperatury 65oC. Pod jej wpływem następuje pobudzenie włókien kolagenowych. Jakie daje to efekty?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Kliniki Urody Maestria w Szczecinie: Po pobudzeniu do działania włókien kolagenowych następuje przywrócenie, utraconego wraz z upływem lat, właściwego napięcia i elastyczności skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Dzięki temu, że osiągane w ten sposób rezultaty są naturalne, ponieważ są efektem pobudzenia do działania znajdujących się w skórze włókien, są one też dużo trwalsze niż efekty innych zabiegów liftingu. Po wykonaniu zabiegu musimy się jednak nieco uzbroić w cierpliwość. Rezultaty nie są bowiem widoczne od razu po jego wykonaniu. Pełne efekty będziemy mogli zaobserwować dopiero kilka miesięcy później. Gdy przybędą nowe włókna kolagenowe, a stare zaczną się odnawiać.

Bezpieczny i bezbolesny

Sam zabieg, mimo konieczności ogrzania głębokich warstw skóry do tak wysokiej temperatury, jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Pacjent w trakcie jego wykonywania zazwyczaj nie odczuwa nawet większego dyskomfortu. Wszystko dzięki temu, że zanim zaczniemy nagrzewać skórę, jest ona bardzo dobrze schładzana oraz zabezpieczana przed poparzeniami. Skórę pokrywa się także specjalnym żelem, który ma na celu lepsze przewodzenie generowanych przez urządzenie fal podczerwonych.

Efekty wykonania termoliftingu Zaffiro utrzymują się nawet przez 3 lata po jego wykonaniu. Wszystko oczywiście zależy od wieku pacjentki oraz jej indywidualnych predyspozycji. Po ukończeniu 35. roku życia, w celu przedłużenia trwałości oraz zwiększenia efektywności, zaleca się wykonywanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Dokładny harmonogram zabiegów opracuje lekarz przeprowadzający lifting.

śr. ocena 5 / głosów 4