Czym jest Sauna Infrared?


Tradycyjna sauna to duża dawka wysokiej temperatury połączonej z wysoką wilgotnością powietrza. Nie każdy czuje się dobrze w takich warunkach, a niektórzy wręcz nie powinni wystawiać swojego organizmu na taką próbę. Bo choć sauna potrafi mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, to również stanowi duży wysiłek dla naszego układu sercowo-naczyniowego. Znacznie delikatniej obchodzi się z naszym organizmem sauna infrared.

sauna-infrared

Jak działa kabina?

Sauna Infared to specjalna kabina lub pomieszczenie, w którym wykorzystane zostały promienie podczerwieni. Temperatura powietrza w takim pomieszczeniu mieści się w przedziale od 45 do 60 stopni Celsjusza. Takie nagrzanie powietrza, co prawda rozgrzewa, ale nie powoduje dyskomfortu. Większość energii z promieni podczerwonych wnika do naszego ciała ogrzewając mięśnie, tkankę tłuszczową i narządy wewnętrzne. Dzięki temu, seans w kabinie Infrared przyjmuję formę pasywnego treningu, podczas którego nasz organizm spala kalorie szybciej niż przy normalnej aktywności.

Słońce zamknięte w kabinie

Kto z nas nie zna tego uczucia, gdy w słoneczny dzień mamy lepsze samopoczucie i więcej energii? Promieniowanie podczerwone wykorzystywane w saunach Infrared stanowi niemal połowę promieniowania słonecznego, co oznacza, że wchodząc do takiej sauny korzystamy z dobrodziejstwa promieni słonecznych, ale bez udziału szkodliwego promieniowania UV, które w saunach Infrared po prostu nie występuje.

Gdzie skorzystać?

Kabinami Infrared dysponują często kluby fitness, salony SPA, ośrodki sportowo-rekreacyjne. Możemy też skorzystać z takiej sauny we własnym domu. Coraz więcej firm, np. SF Piotr Jankowski, oferuje stworzenie takiej kabiny z promieniami podczerwieni w prywatnych nieruchomościach, na poddaszach oraz w łazienkach. Do działania sauny Infrared potrzebne jest gniazdko o mocy 220V i odrobina miejsca. Odrobina, bo taka dwuosobowa kabina przypomina rozmiarami większą kabinę prysznicową.

śr. ocena 5 / głosów 6