Pielęgnacja ciała. Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na ciało


Chyba nic bardziej nie relaksuje niż zabiegi pielęgnacyjne na ciało. Doskonale wiedzą o tym miłośnicy masażów odprężających, aromatycznych peelingów całego ciała oraz zabiegów na palce i dłonie. Gabinety kosmetyczne proponują coraz więcej ciekawych zabiegów. Oferta jest tak bogata, że często trudno zdecydować się na konkretny zabieg. Sprawdziliśmy, które z nich są najpopularniejsze i najlepiej oceniane.

Które zabiegi kosmetyczne na ciało są najpopularniejsze?

W ostatnim czasie zabiegi kosmetyczne na ciało zyskują na popularności. Nie chodzi wyłącznie o poprawę stanu cery i odmłodzenia skóry. Coraz więcej kobiet i mężczyzn wybiera właśnie tę formę relaksu, odpoczynku i oderwania się od stresującego trybu życia. Już standardowy masaż znacząco poprawia kondycję zdrowotną i samopoczucie. Wiele zabiegów pomaga również w walce z cellulitem, regeneruje organizm po ciężkim treningu i zmniejsza napięcie mięśni. W dodatku każdy zabieg kosmetyczny dostosowywany jest do rodzaju i stanu skóry, ale również wieku Klienta i oczekiwań.

Które zabiegi cieszą się największą popularnością?

  • Peeling całego ciała – jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym ciała. Wykonuje się go w celu usunięcia martwych komórek naskórka. Peeling znacząco poprawia stan skóry, rozjaśnia ją, usuwa przebarwienia i spłyca drobne zmarszczki. Do wyboru jest wiele rodzajów peelingów, m.in. peeling kawitacyjny twarzy i szyi, peeling chemiczny lub enzymatyczny. W ofercie salonów piękności można znaleźć bardzo ciekawe propozycje z wykorzystaniem różnych składników, również naturalnych, np. peeling solny z wodą termalną, na bazie miodu i białej czekolady lub papai i smoczego owocu. Z tych rodzajów peelingów można skorzystać w Gabinecie Kosmetycznym Tutti Beauty w Gliwicach.
  • Zabiegi wyszczuplające – są najlepszym dopełnieniem treningu i diety. Najpopularniejszym zabiegiem, który jednocześnie przynosi szybkie rezultaty jest wyszczuplanie z wykorzystaniem bandaży Arosha, które polega na owijaniu ciała specjalistycznymi bandażami, nasączonymi substancjami modelującymi sylwetkę. Kolejnym zabiegiem wyszczuplającym jest elektrostymulacja, która polega na wywoływaniu skurczów mięśni poprzez przepływ prądu o niskiej częstotliwości. To pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów bez konieczności wykonywania ciężkich ćwiczeń. Elektrostymulacja poprawia metabolizm i krążenie, a także dotlenia skórę.
  • Mezoterapia – zabieg ten polega na wstrzyknięciu substancji regenerujących, leczniczych lub odżywczych bezpośrednio pod skórę. Pobudza to włókna kolagenu i elastyny w skórze. Mezoterapię można przeprowadzić zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. Istnieje również bezinwazyjny rodzaj tego zabiegu, tzw. mezoterapia bezigłowa. Igły zastępowane są aparatem do mezoterapii, który wykorzystuje zjawiska fizyczne, jakie zachodzą w komórkach skóry.
śr. ocena 5 / głosów 1